Kalabria kojarzy się przede wszystkim z cytrusami oraz melonami. Królują tu również owoce morza oraz ryby.

Region Kalabria z jednej strony otacza Morze Jońskie, z drugiej zaś Morze Tyrreńskie, co sprawia, że dostęp do ryb i owoców morza jest tu idealny. Oprócz krewetek, homarów, langust, jeżowców, kałamarnic i pająków morskich łowi się tu rożne gatunki ryb.

Homar

Homar

Szczególnie chętnie łowiony jest tuńczyk, szczupak i miecznik. Połowy tego ostatniego mają długą tradycję w tym regionie. Na łowy miecznika mieszkańcy przystosowali nawet specjalne łodzie z platformą, z której wypatruje się zdobycz. W Cieśninie Mesyńskiej (między Kalabrią a Sycylią) połowy tej ryby są największe. W miejscowości Bagnara Calabra na początku lipca odbywa się święto miecznika.

Popularne dania z miecznikiem to: involtini di pesce spada (roladki z miecznika z serem caciocavallo i czarnymi oliwkami), pesce spada alla ghiotta (roladki z miecznika w sosie pomidorowym i peperoncino) oraz pesce spada in salmoriglio (marynowany miecznik z grilla).

Kalabria to również zagłębie bakłażana. Zbiór dojrzałych warzyw przypada na okres od czerwca do października. Z tutejszych odmian robi się melanzane alla menta (bakłażany z miętą i czosnkiem) oraz zapiekankę z dodatkiem pomidorów, mielonego mięsa wołowego oraz sera caciocavallo. Bakłażany są również marynowane w oleju lub grillowane.

Bakłażan

Bakłażany z Kalabrii

Rozpowszechnione w Kalabrii owoce z rodziny dyniowatych to melony i arbuzy. Uprawia się je nie tylko w tym regionie, ale także w innych częściach Włoch południowych oraz środkowych. Jada się je w większości przypadków świeże, prosto ze straganów – to forma orzeźwienia.

Arbuzy

Arbuz z Włoch

Melon kantalupa

Melon kantalupa z pomarańczowym miąższem

Melon

Melon z Włoch

Kalabria zajmuje drugie miejsce w uprawie i eksporcie cytrusów – tuż po Sycylii. Kalabryjskie pomarańcze mają łagodny smak i pozbawiony pestek soczysty miąższ. Sporządza się z nich m.in. marmoladę. Mają również, tak jak cytryny, zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym i cukierniczym.

Owoce cytrusowe

Cytrusy

Kalabryjczycy ze swoich cytrusów produkują różnego typu likiery (cytrynowe, mandarynkowe, z kwiatów pomarańczy).

Jak w całych Włoszech, również w Kalabrii nie może zabraknąć winnic i lokalnych win. Rozpowszechnione są tutaj przede wszystkim winorośle gaglioppo, z którego pochodzi czerwone wino pollino. Najlepszym winem deserowym jest greco di bianco z miejscowości Bianco.