Sorrento to miasto położone w południowych Włoszech, w regionie Kampania, nad Zatoką Neapolitańską, nad Morzem Tyrreńskim. Miejscowość słynie z wspaniałych widoków, dlatego też cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. O Sorrento mówi się, że jest to kraina legend i cytrusowych gajów.

Sorrento Przewodnik

Miasto Sorrento we Włoszech

Tutejsze legendy mówią, że odbijający się od morskich fal przepiękny śpiew syren docierając do uszu żeglujących tutaj marynarzy, szykował im nieszczęśliwy koniec na dnie tutejszej zatoki. Dzisiaj miasto nie sieje już postrachu u odwiedzających. Co więcej, stało się celem wielu podróży elit, które preferują wakacje przy promieniach słońca.

Miasto znajduje się pośrodku cytrusowych i oliwnych gajów oczarowując turystów kolorowymi skałami, wszechobecnym zapachem świeżych pomarańczy oraz morską bryzą. Stare miasto Sorrento stanowiło ważny punkt na średniowiecznej mapie handlowców, a jego wąskie uliczki do dzisiaj zachowały swój rzymski charakter.

Będąc w mieście warto wybrać się na spacer wzdłuż Corso Italia, najważniejszej ulicy, która ciągnie się prawie przez całe Sorrento. Przechadzając się tą drogą możemy odwiedzić najważniejszy plac miasta poświęcony poecie Tasso oraz zobaczyć powstałą pod koniec XIV wieku romańską katedrę, która góruje nad murami miasta.

Warto pójść również w stronę najstarszej bramy miasta, Marina Grande, która charakteryzuje się swoją dawną grecką strukturą. Za bramą znajduje się mała wioska rybacka, która łączy tutejszy styl ze stylem mauretańskim.

Warto odwiedzić to miasto, ponieważ ma do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc, naturalne piękno oraz bogactwo kulturowe.

Jeśli szukasz noclegu, sprawdź porównanie cen hoteli w Sorrento >>

Mapa Sorrento