Przewodnik po Castel Sant EliaTa spokojna mieścinka leży na obrzeżach Rzymu – w regionie Lacjum, w prowincji Viterbo. Przepiękne miejsce z niezwykłymi widokami na wąwóz przyciąga turystów i pielgrzymów, którzy mogą w ciszy odpocząć. Znajduje się tu Sanktuarium SS. Maria Ad Rupes. Mapa Castel Sant’ Elia
Castel Sant Elia SanktuariumSanktuarium Matki Bożej Skalnej
Opiekunami Sanktuarium SS. Maria Ad Rupes są Bracia Michalici. Sanktuarium usytuowane jest na górze wąwozu z naturalnymi tarasami, ścieżkami, korytarzami, grotami, które prowadzą nas w dół do kapliczki maryjnej z pięknym obrazem Matki Bożej Skalnej.
Castel Sant Elia MichaliciZakon Michalitów
Sanktuarium opiekują się obecnie polscy księża ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, czyli Księża Michalici. Już około IV wieku osiedlili się tu pustelnicy, którzy później przyjęli reguły Świętego Benedykta. Później sanktuarium opiekowały się różne zakony.
Castel Sant Elia Droga panoramicznaDroga Panoramiczna w sanktuarium
Do kościółka Matki Bożej „na Skale” prowadzi malownicza droga pośród zakonnych ogrodów. Ze względu na walory widokowe nazywana jest drogą panoramiczną.
Castel Sant Elia Bazylika Świętego JózefaBazylika Świętego Józefa
Włochy Przewodnik Castel Sant Elia Bazylika Świętego Józefa
Przyległa do zakonu Michalitów Bazylika św. Józefa została wybudowana w latach 1908-1910. Wykonano ją w stylu gotyckim z jedną nawą.