Rimini, miasto leżące nad morzem Adriatyckim, w regionie Emilia Romania. Od 1991 roku miasto zyskało status prowincji dzięki pierwszej pozycji wśród nadmorskich kurortów w regionie. Każdego roku przyjeżdża tutaj ponad przeciętna ilość ludzi, nie tylko z Włoch, ale również z wielu innych krajów (jest to również jeden z najczęściej odwiedzanych włoskich kurortów przez turystów z Polski).

Słońce i plaże to nie są jedyne motywy, dla których Rimini to jedno z najpopularniejszych włoskich miast. Przemawiają za tym również liczne lokalne, centra rozrywki oraz parki wodne, które przyciągają tutaj przede wszystkim młodych ludzi.

Rimini to również miasto z bogatą historią, wywodzące się z czasów Etrusków, które w latach kolejnych zmieniło się w rzymską kolonią. Również następne epoki pozostawiły po sobie ślady w walorach artystycznych, przede wszystkim w centrum historycznym.

Będąc w Rimini warto zobaczyć ślady oryginalnych murów miejskich z III wieku, a w ich pobliżu Arco d’Augusto (Łuk Augustyna). Każdy fan kina powinien odwiedzić Dom-Muzeum Federica Felliniego, poświęcone temu wielkiemu włoskiemu reżyserowi z Rimini. Wewnątrz można zobaczyć wykorzystane w filmie „Rzym” kostiumy filmowe oraz ulotki, rysunki i szkice Felliniego. Spacerując po Borgo San Giuliano można natomiast zobaczyć uwiecznione w filmach reżysera domy oraz gospody.

Kolejnym ciekawym punktem na mapie Rimini jest Muzeum Spojrzeń, muzeum poświęcone początkom sztuki. Wizyta w muzeum to etnograficzna wędrówka od amerykańskich i afrykańskich plemion do niedawno odrestaurowane miejsca w Villa Alvarado.

Jednym z symboli miasta jest Most Tyberiusza, zaplanowany przez Augusta, ukończony przez jego następcę, od którego pochodzi jego nazwa. Most znajduje się po przeciwnej stronie miasta niż Łuk Augustyna.