Jesolo to miejscowość w północnych Włoszech, położona nad Morzem Adriatyckim w regionie Wenecja Euganejska, w prowincji Wenecja. Jest to jeden z najczęściej wybieranych nadmorskich kurortów wakacyjnych przez młodzież oraz rodziny z dziećmi.

Jesolo Włochy

Plaża w Jesolo we Włoszech

Miejscowość oferuje wczasowiczom zarówno komfortowe hotele nad samym morzem, jak i apartamenty oraz kwatery prywatne, kampingi z basenami, czyli wszystko co potrzebne by wakacje były udane. W okolicy znajduje się także wiele restauracji z przepysznymi daniami z ryb oraz typowymi specjałami kuchni regionalnej, a także dyskoteki, zarówno zamknięte, jak i te na świeżym powietrzu.

Każdego roku odbywają się tutaj zawody w rzeźbieniu z piasku, co może być atrakcją nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych turystów.

Żeby poznać okolicę warto wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż Jesolo Ambient Bike. Ścieżka o długości ponad 150 kilometrów powstała z myślą zwiedzania Zatoki Weneckiej.

W pobliżu znajduje się również Acqualandia, wodny park z ponad 26 atrakcjami oraz licznymi animacjami dla starszych i młodszych. Park został także wpisany na listę rekordów Guinnessa za sprawą najwyższej zjeżdżalni na świecie oraz najwyższej wieży do skoków bungee w Europie.

Mapa Jesolo