Taormina to włoskie miasto położone w północno-wschodniej części wybrzeża wyspy Sycylia. Jest jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości na wyspie. Miasto każdego roku przyciąga rzesze turystów, przez co, w szczycie sezonu, kurort ten pęka w szwach.

Taormina Włochy Sycylia

Wybrzeże Sycylii w okolicy miejscowości Taormina

Taormina jest miejscem tak zachwycającym, że przez wiele lat stanowiło inspirację dla pisarzy i artystów. Cechą charakterystyczną tego miasto, usytuowanego na skalistym przylądku u podnóża wulkanu Etna, jest przecudowny widok na błękit Morza Jońskiego.

Odwiedzając Taorminę warto wstąpić do Museo Siciliano d’Arte e Tradizione Popolare, czyli do muzeum sztuki ludowej, gdzie można podziwiać zarówno obrazy religijne jak i przedmioty codziennego użytku. Najsłynniejszą atrakcją miasta są pozostałości greckiego oraz rzymskiego miasta, a przede wszystkim Teatro Greco z III wieku p.n.e. mogącym poszczycić się wspaniałą, naturalną scenografią w postaci Etny.

Osoby lubiące plażowanie i piękne widoki również znajdą coś dla siebie. Taormina posiada jedną z najpiękniejszych linii brzegowych, przy których znajduje się kilka uroczych plaż.

Mapa Taorminy