Włochy JedzenieCzego spróbować we Włoszech? Co przywieźć na pamiątkę?

Włoska kuchnia bazuje przede wszystkim na produktach lokalnych. Dużo tutaj makaronu, świeżych warzyw oraz owoców, a także ryb i owoców morza. We Włoszech spotkać można wiele rodzajów restauracji, niektóre z nich są tańsze, inne droższe, niektóre lepsze, inne gorsze. Zapraszam na posiłek!

Ristorante, to elegancka restauracja, gdzie za dobry posiłek możemy sporo zapłacić. Należy pamiętać, że są one często otwierane na potrzeby turystów i prawdziwego Włocha tutaj nie spotkamy.

A gdzie swoją kolację zje „italiano vero”?

W osterii zjemy typowo włoski posiłek za niewygórowaną cenę. Pod tą nazwą kryje się zazwyczaj staromodna restauracja z domowym jedzeniem.

Wśród Włochów powodzeniem cieszą się trattorie, czyli skromne, nieduże knajpki prowadzone przez rodziny. Ceny są tutaj niskie, a jedzenie bardzo dobre.

Warto wybrać się również do prawdziwej włoskiej pizzerii. Zjemy tutaj smaczną pizzę z pieca opalanego drewnem, a często również dania z makaronu.

Jeżeli prawdziwe włoskie lody lub aromatyczna kawa to koniecznie trzeba odwiedzić gelaterię.

UWAGA: We włoskich restauracjach na rachunku często widnieje pozycja „coperto”, czyli opłata za nakrycie, która obejmuje obsługę.

Joanna Bienek