Leżąca niedaleko granicy szwajcarskiej mała wioska, licząca zaledwie 5 tysięcy mieszkańców, oferuje turystom piękne trasy narciarskie prosperujące od listopada do nawet połowy kwietnia. Jest tak dzięki specyficznemu klimatowi, który tu panuje. Wioska położona jest na 1815 m. n.p.m., jednak nowoczesne wyciągi dowożą narciarzy na trasy zaczynające się na 2800 m. n.p.m.

Livigno znajduje się w strefie bezcłowej, co także przyciąga turystów. Tańsze są tu alkohol, wyroby tytoniowe i perfumy.

Jeszcze w latach 50. XX wieku wioska ta była odcięta od świata ze względu na brak dojazdu. Dynamiczny rozwój miejscowości nastąpił po wybudowaniu tunelu pod Alpami. Obecnie narciarze mają do dyspozycji 115 km nartostrad. Jednak w przeciwieństwie do tras w dolinie Val Gardena, stoki przeznaczone są głównie dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych. Mottolino Snow Area to raj dla snowboardzistów o każdym stopniu umiejętności . Wzdłuż rzeki Spol wytyczono narciarskie trasy biegowe o łącznej długości 40 km dla mniej „wtajemniczonych” biegaczy.