Pescara to miejscowość położona w centralnych Włoszech, w regionie Abruzja, którego jest największym miastem. Leży nad ujściem rzeki Pescara do Adriatyku.

Pescara Włochy

Wybrzeże przy miejscowości Pescara

Dobrze rozwinięty jest tutaj przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, ceramiczny oraz spożywczy. Swoją siedzibę ma tutaj wiele znanych firm, w mieście znajduje się jedyne lotnisko w regionie oraz najnowocześniejszy dworzec kolejowy w Europie.

Miasto stanowi również ważny ośrodek turystyczny. Przy ulicy Caserme znajduje się Museo delle Genti d’Abruzzo (Muzeum Ludzi z Abrazji) gdzie można poznać historię tutejszej kultury na przełomie 6000 lat. W mieście wiele zabytków upamiętnia pochodzącego stąd pisarza i polityka Gabriele d’Annunzio. Warto zwiedzić poświęcone jego osobie muzeum w jego rodzinnym domu oraz bibliotekę miejską nazwaną jego imieniem, gdzie znajduje się ogromny zbiór książek, publikacji oraz dokumentów.

Wielką sławą cieszą się również tutejsze teatry, które goszczą najlepsze sztuki teatralne oraz opery, najbardziej popularnym z nich jest teatro Michetti.