Przewodnik po SienieMiasto Siena w Toskanii
Sieneńskie średniowieczne budowle z cegły palonej doskonale pasują do zieleni regionu Toskania. Miasto zachowało swoją antyczną strukturę. Plątanina wąskich alejek wijących się pomiędzy pałacami prowadzi na Campo – rynek w kształcie muszli. Mapa Sieny
Siena Rynek CampoSieneński rynek Il Campo
Il Campo to sienneński rynek z potężnym amfiteatralnym placem w kształcie muszli. Odbywają się na nim słynne zawody dzielnic – Palio.
Siena Duomo KatedraKatedra Duomo w Sienie
Na placu Piazza del Duomo stoi katedra z XII wieku. Fasada ogromnej katedry, od której nazwę wziął plac, to niewiarygodnie piękne połączenie pasów zielonego, różowego i białego marmuru.
Siena Kościół Świętego DominikaKościół San Domenico
Kościół San Domenico zbudowany został w 1125 roku z użyciem cegieł – jak zresztą większość tutejszych budowli. Wewnątrz umieszczony jest portret św. Katarzyny ze Sieny wykonany przez Andrei Vanniego, jej przyjaciela.
Siena Dom Św. Katarzyny SienneńskiejDom Świętej Katarzyny Sieneńskiej
Dom rodzinny Świętej Katarzyny Benincasa wzniesiony został w stylu renesansowym z użyciem kamienia i cegły. W XV wieku dom przekształcono w sanktuarium, które stało się celem pielgrzymek oraz atrakcją turystyczną Sieny.
Siena ZdjęciaUliczki i zaułki Sieny
Siena obfituje w malownicze widoki i urocze zakamarki. Każda kamienica może uchodzić za atrakcję turystyczną samą w sobie.