Jeśli chcesz wybrać się na kanonizację Jana Pawła II, musisz się pospieszyć. Wycieczki na kanonizację JP2 są już od dawna wyprzedawane w biurach podróży. Gdzie uda się znaleźć wolne miejsce na pielgrzymkę? Sprawdziliśmy.

27 kwietnia 2014 roku w Watykanie będzie kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Rzym przygotowuje się na najazd nawet 5 milionów pielgrzymów w okresie 10 dni od Wielkiego Tygodnia do mszy kanonizacyjnej. Mnóstwo Polaków przyjedzie zobaczyć takie wydarzenia pod okiem papieża Franciszka jak Droga Krzyżowa, Wielkanoc, kanonizacja Papieża Polaka i na zwiedzanie Watykanu. Już trwają przygotowania do organizacji tego wydarzenia, szykowany jest specjalny transport i dodatkowe miejsca noclegowe. W polskich biurach podróży udaje się jeszcze znaleźć wolne miejsca na wyjazd do Rzymu.

Wycieczka z biurem podróży

Taka informacja wyświetlała się nam dziś na stronie patrontravel.pl/offer/internal/950, gdzie przelot samolotem z Krakowa oraz pobyt w Rzymie / Watykanie (hotel 3-gwiazdkowy) kosztował niecałe dwa i pół tysiąca złotych. Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe zapewnia śniadania, opiekę księdza i pilota oraz ubezpieczenie KL i NNW. Będzie też zwiedzanie Rzymu, w tym bazylik.

Pielgrzymka Kanonizacja
 
 
Tańsza oferta biura podróży Fun Club na wyjazd na kanonizację autokarem ma dwa warianty – bez noclegów (699 zł) oraz z 2 noclegami (999 zł).
Program wycieczki obejmuje mszę oraz zwiedzanie Rzymu komunikacją miejską – Watykan (grób Jana Pawła II), Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Kapitol, Forum Romanum oraz Koloseum. Szczegóły dostępne są na stronie funclub.pl/category/etykiety/kanonizacja-jana-pawla-ii

Kanonizacja Autokar
 
 
Wyjazd na kanonizację połączony z odpoczynkiem (Długi Weekend – Majówka 2014) proponuje Konsorcjum Polskich Biur Podróży na pielgrzymki.konsorcjum.com.pl – można pojechać za niecałe dwa tysiące złotych w dniach 24 kwietnia – 2 maja 2014 na mszę na placu Świętego Piotra w Watykanie, ale także na zwiedzanie Watykanu, Włoch i Rzymu. Oprócz stolicy katolicyzmu zobaczymy zatem atrakcje turystyczne Rzymu oraz miasta: Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Neapol, Asyż, Rimini i Wenecję.

Wycieczka Włochy Kanonizacja
 
 

Kanonizacja z wyjazdem na własną rękę

Zazwyczaj na takie duże wydarzenia społeczne najlepiej jeździć ze zorganizowaną grupą, a w szczególności z pielgrzymkami z parafii bądź pod opieką księdza. Jeśli jednak macie znajomych w Rzymie lub jesteście w stanie zorganizować sobie nocleg pod Watykanem, możecie spróbować. Dwie rzeczy będą ważne: przelot tanim lotem (np. Ryanair lub Wizzair) oraz hotel. Oto wpisy blogowe, które mogą pomóc w organizacji wycieczki na kanonizację samodzielnie:

Tanie loty [jak szukać, kiedy najtańsze]

Tanie noclegi w Rzymie i we Włoszech – sprawdź ceny!