Capri to włoska wyspa położona na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej, leżąca w pobliżu półwyspu Sorrento. Ta niewielka, górzysta wyspa o wydłużonym kształcie zbudowana jest ze skał wapiennych. Wyspę można odwiedzić w ramach jednodniowej wycieczki promem będąc w Neapolu lub Sorrento.

Capri Włochy

Jedna ze skał wokół wyspy Capri we Włoszech

Można zatrzymać się również w jednym z tutejszych hoteli na parę dni. Capri znane jest ze swego piękna oraz historii, a tutejsze plaże były owiane sławą już za czasów cesarza Tyberiusza.

Centrum życia społecznego Capri znajduje się na Piazza Umberto I, nazywany również Piazzetta. Placyk zachwycający swoimi kolorami, wyłożony skałami wulkanicznymi otoczony jest przez różnokolorowe budynki, góruje nad nim mauretański kościół Santo Stefano.

Wyspa jest celem wycieczek miłośników sztuki, którym szczególnie warto polecić zwiedzenie ruin Villa Jovis, jednej z willi wybudowanych przez cesarza Tyberiusza. Z willi można podziwiać przepiękny widok na Zatokę Neapolitańską.

Warto wybrać się również do sławnej Lazurowej Groty, w której kierunku łodzie odpływają regularnie z Marina Grande, wyjątkowej jaskini morskiej, sławnej dzięki grze świateł, którą tworzą promienie słońca przebijające się między skałami.

Mapa Capri