Watykan FlagaPaństwo Watykańskie – Stolica Apostolska
Watykan to najmniejsze państwo-miasto europejskie. Jest siedzibą najwyższych władz Kościoła. Centrum Watykanu jest Bazylika Świętego Piotra. Będąc w Watykanie warto udać się do Muzeum Watykańskiego, Kaplicy Sykstyńskiej oraz ogrodów.
Zobacz też: Mapa Watykanu
Watykan Plac Świętego PiotraPlac Świętego Piotra w Watykanie
Plac jest swego rodzaju przedsionkiem Watykanu. Stąd wchodzi się w głąb państwa-miasta, którym władają papieże. Do placu, z serca Rzymu, prowadzi Via della Conciliazione. Na jego środku stoi obelisk symbolizujący triumf chrześcijaństwa.
Watykan Bazylika Świętego PiotraBazylika Świętego Piotra w Watykanie
Najważniejsze miejsce hierarchii kościelnej oraz jedna z najbardziej monumentalnych budowli na świecie. Pod bazyliką mieścić ma się grób Świętego Piotra. Wewnątrz kościoła znajdują się dzieła tej miary, co Pieta Michała Anioła.
Watykan Grobowce w KryptachKrypty watykańskie
W katakumbach pod Bazyliką Świętego Piotra znajdują się grobowce poprzednich papieży, w tym grób Jana Pawła II.
Watykan Aula Pawła VIAula Pawła VI w Watykanie
Aula służy jako miejsce audiencji generalnych oraz spotkań papieża z księżmi i pielgrzymami z całego świata. To tutaj odbywają się watykańskie koncerty, pokazy filmowe i inne masowe wydarzenia.
Watykan WydarzeniaWatykańskie wydarzenia i uroczystości
Jedną z najbardziej znanych uroczystości na Placu Świętego Piotra są niedzielne modlitwy Anioł Pański, które zapoczątkował Jan Paweł II. Tradycję spotykania się z wiernymi z okna apartamentów papieskich kontynuuje Benedykt XVI. Turyści mają jednak i inne okazje do zobaczenia papieża.