Genua to miasto położone w północno-zachodnich Włoszech, nad Morzem Liguryjskim, nad Zatoką Genueńską, u stóp Apeninu Liguryjskiego. Genua jest stolicą regionu Liguria. Miasto jest dużym portem morskim, ośrodkiem handlu oraz centrum dziedzictwa artystycznego.

Genua może się poszczycić również największą w Europie średniowieczną starówką. Sercem miasta jest Porto Antico, czyli Stary Port. Miejsce to jest zarezerwowane wyłącznie dla pieszych i stanowi centrum towarzysko-kulturalne miasta. Można tutaj zobaczyć jak łączy się średniowieczna architektura miasta z jego współczesną twarzą.

W Genui warto odwiedzić największe Akwarium w Europie, w którym, w budynku przypominającym statek, można zobaczyć rozmaite morskie stworzenia. Po wyjściu z portu wąskimi, średniowiecznymi uliczkami dochodzimy do starego miasta.

Samo centrum stanowi Piazza de Ferrari, przy którym znajdują się budynki publiczne, banki oraz biura. Przechadzając się po ruchliwych ulicach miasta możemy podziwiać piękne place, kościoły, pałace oraz luksusowe rezydencje z przepięknymi ogrodami.

Warto odwiedzić również jedną z tutejszych galerii sztuki, w Palazzo Rosso lub Palazzo Blanco, w których można obejrzeć dzieła włoskich i flamandzkich artystów.

Koniecznie trzeba spróbować również tutejszej kuchni w jednej z knajpek na starym mieście.