Przewodnik po RzymieRzym – informacje praktyczne
Miasto Duszy, Siedmiu Wzgórz. Stolica antycznego cesarstwa założonego przez Romulusa. Tu prowadzą wszystkie drogi. Zapraszamy na spacer wokół zabytków Rzymu, takich jak Koloseum, Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Kapitol…
Rzym KoloseumKoloseum
Prawdziwa wizytówka i symbol Wiecznego Miasta zbudowana za rządów cesarza Wespazjana w latach 72-79. Oprała się katastrofom, wojnom i złodziejom bloków trawertynu, z którego powstało Koloseum.
Rzym Ołtarz OjczyznyOłtarz Ojczyzny w Rzymie
Będący zarazem pomnikiem króla Wiktora Emanuela II i Grobem Nieznanego Żołnierza Ołtarz Ojczyzny (il Vittoriano, Altare della Patria) dominuje nad placem Weneckim. Budowla z białego marmuru to pomnik zbudowany ku czci zjednoczenia Włoch.
Rzym PalatynWzgórze Palatyńskie
Wzgórze Palatyńskie, z łaciny Mons Palatinus, to kolebka cywilizacji rzymskiej. Jedno z siedmiu wzgórz Rzymu. Tutaj Romulus miał założyć swoją siedzibę i tu rozpoczęła się historia miasta i cesarstwa Rzymu.
Rzym Circus MaximusCircus Maximus
Najstarszym i największym cyrkiem starożytnego Rzymu był Circus Maximus, po włosku Circo Massimo, pomiędzy wzgórzami Palatynu i Awentynu. Choć był budowlą monumentalną, nie zostało po nim prawie nic.
Rzym Bazylika Świętego Pawła za MuramiBazylika Świętego Pawła za Murami
Rzymski kościół uznawany jest za miejsce pochówku tego apostoła. Dowiedz się więcej o tym zabytku.
Rzym Fontanna di TreviFontanna di Trevi
Fontanna di Trevi jest chyba najbardziej znaną fontanną świata. Barokowa fontanna w Rzymie ma 20 metrów szerokości i 26 metrów wysokości. Centralnymi postaciami fontanny są Neptun i dwa trytony, będące symbolami Kastora i Polluksa.
Rzym Forum RomanumForum Romanum
Forum Romanum leży pomiędzy siedmioma wzgórzami Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. W czasach starożytnych był to główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta.
Rzym KapitolKapitol
Jeden z symboli Rzymu. Nazwa Mons Capitolinus pochodzi od słowa caput (głowa), bo podczas budowany tutejszej świątyni odkopano czaszkę. Jest na północny zachód od Palatynu i Forum Romanum.
Rzym LateranLateran i Bazylika św. Jana
Lateran powstał na miejscu pałacu rzymskiej rodziny Lateranów. Jest tu zespół pałacowo-kościelny z Bazyliką św. Jana na Lateranie i Schodami Świętymi.
Rzym Kolumna Trajana Forum i HaleKolumna, Forum i Hale Trajana
Hale targowe wybudowane w II wieku przez architekta Apollodorosa z Damaszku, który pracował dla cesarza Trajana. Obok są Kolumna Trajana i Forum Trajana.
Rzym Piramida CestiuszaPiramida Cestiusza w Rzymie
Monumentalny grobowiec Gajusza Cestiusza Epulona, trybuna ludowego i pretora. Wzniesiono ją w ciągu 330 dni. Największa i najlepiej zachowana piramida spośród budowanych w Rzymie po zajęciu Egiptu w 30 p.n.e.

Uczysz się języka włoskiego? Możesz na miejsce nauki wybrać Rzym.