Gdzie udać się na kemping we Włoszech? Usłyszeliśmy ostatnio od osoby preferującej zwiedzanie połączone z pobytem na kampingu, że ma swoje ulubione miejsca. A gdzie Ty lubisz jeździć do Włoch?

Kampingi są dobre m.in. dla rodzin z dziećmi. Warto zauważyć, że w formularzach rezerwacyjnych zdarzają się obostrzenia – nie mogą rezerwować miejsc pary jednopłciowe.

Wśród wskazanych ciekawych miejsc kempingowych są:

Bella Italia

Lombardia, Jezioro Garda, Peschiera (centrum 1 km)


Na http://selectcamp.com.pl/c,70,Camping,Bella,Italia.html czytamy:
„(…) duży, zacieniony i pięknie utrzymany ośrodek leży na południowo-wschodnim krańcu jeziora Garda. W jego centrum leży ogromny park wodny, na który składają się 2 rozległe lagunowe baseny, basen pływacki, brodzik z fontanną oraz kręte zjeżdżalnie. Na miejscu jest prywatna, piaszczysto-trawiasta plaża, plac zabaw dla najmłodszych, wypożyczalnia rowerów, łódek i kajaków oraz 3 korty tenisowe. Urzekający krajobraz okolicy, bogaty drzewostan oraz restauracja z panoramą na jezioro podnoszą walory tego miejsca.”

Caorle

na północnym wybrzeżu Adriatyku

Na http://www.e-wlochy.pl/urlop-wlochy/leto/caorle czytamy:
„(…) centrum z typowymi kolorowymi domkami, wąskimi uliczkami pełnymi sklepików, pizzerii oraz kawiarenek. Atrakcją jest przystań z tradycyjnymi rybarskimi barkami, gdzie mogą Państwo widzieć rybaków przy codziennej pracy. Niepowtarzalna atmosfera i urok starego miasta każdorocznie przyciąga tysiące turystów (…)”

Cavalianno

Riwiera Wenecka, Wybrzeże Adriatyku, Cavallino (centrum 4 km)

Na http://www.selectcamp.com.pl/c,56,Camping,Cavallino.html czytamy:
„(…) nieduży ośrodek zapewnia swoim gościom pełną ofertę animacyjno- sportową, doskonałe zaplecze gastronomiczne, a przede wszystkim ciszę i spokój wśród rozłożystych pinii. W centralnym miejscu znajduje się kompleks kąpielowy z basenem rekreacyjnym z hydromasażem oraz oddzielnym brodzikiem i fontanną dla dzieci. Camping ma bezpośrednie wyjście na piaszczystą strzeżoną plażę, na której można wynająć leżak i parasol. Polecany dla rodzin z małymi dziećmi i osób poszukujących wakacyjnego miejsca bez gwaru i hałasu.”

Gdzie Ty jeździsz na wakacje do Włoch? Daj znać, wpisz w komentarzu!