Wpis gościnny autorki bloga Włoski Cafe Agnieszki Barbary Gorzkowskiej.

Wakacje tuż tuż i pora aby pomyśleć o urlopie. Jeżeli możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu i wybrać się na nietypowy urlop we Włoszech, a może przy okazji uczcić jakąś szczególną okazję, warto poszukać czegoś naprawdę oryginalnego, czegoś co się wspomina bardzo długo…

Z bajki o Jasiu i Małgosi

Czekoladowy hotel w Perugii

W Perugii jest czekoladowy hotel

Czekolada dobra na wszystko o każdej porze roku. W Perugii, stolicy Umbrii, kolebce niebiańskich „baci perugina”, znajduje się trzygwiazdkowy hotel dla czekoladowych łasuchów. Pokoje ulokowane są na piętrach: Piano al Latte, Piano Gianduia, Piano Fondente. Hotelowa restauracja oferuje kakaowe menu od przystawki do deseru, a w przyhotelowym „chocostore” można kupić produkty z czekolady z całego świata, książki, kosmetyki i czekoladowe gadżety.
Etruscan Chocohotel – Perugia, Via Campo di Marte 134 www.chocohotel.it

Pałac tysiąca i jednej nocy

W centrum Palermo Sułtan Vito I wita w Abalì w bajkowych komnatach bardzo kolorowo i bogato udekorowanych, z okrągłym łożem lub ogromnym (2m na 2m) łożem z baldachimem. Każda komnata ma inny kolor: różowy, czarny, turkusowy, czerwony, zielony, fioletowy… Aby poczuć się w pełni luksusowo można zamówić Suite del Tango lub Suite del Sultano,  wannę jacuzzi, masaż shiatsu, łaźnię turecką, kwiaty i owoce suszone do pokoju, pościel satynową itp., a podczas upalnych godzin sycylijskiego dnia można pograć w szachy, chińskie warcaby, Mahjong, Yatzee i inne gry toważyskie.
ABALI’ – Gran Sultanato – Bed & Breakfast – Palermo Via S. Agostino, 5  www.abali.it

Z dzieckiem w krainie czarów

Kto z was nie wybrał sią jeszcze z dziećmi do Gardaland, słynnego parku rozrywki nad jeziorem Garda, warto wiedzieć, że zabawa wcale nie musi skończyć się po wyjściu z parku. Można przenocować w fantastycznej krainie Hotelu Parchi del Garda w Weronie, np. w pokoju La grotta di Aki (i wyspać sią na łożu w grocie, porozumiewając się z duchem jeziora i innymi magicznymi postaciami), w Galeone dei Corsari (spędzić noc na statku handlowym korsarów), w pokoju Natura viva (w łożu na drzewie pośród krajobrazów safari i odgłosów dzikich zwierząt), czy wreszcie w Giardino Sigurta (pośród kwiatów i drzew w bajkowym ogrodzie Sigurta).
Hotel Parchi del Garda – Pacengo di Lazise (Verona), via Brusà www.hotelparchidelgarda.it

Co nam w duszy gra

Miłośnicy muzyki Pop, Rock, Blues, Jazz i Soul powinni wybrać się do Hotelu Franklin feel the Sound w Rzymie. W pokojach  dominuje połączenie nowej technologii i design, instrumenty muzyczne stanowią część dekoracji i umeblowania, a wybór płyt CD do dyspozycji gości jest naprawdę imponujący. Dla najmłodszych pakiet Peter Pan oferuje różnego rodzaju rozrywki, filmy, a nawet gry na play station.
Franklin Hotel feel the sound –  Roma, via Rodi, 29  www.franklin.hotelinroma.com

Na „dachu Europy”

Najwyżej usytuowane schronisko w Europie to Capanna Osservatorio Regina Margherita, znajduje się na górze Monte Rosa, a dokładnie na szczycie Gnifetti (4554 m.). Ze szczytu można podziwiać niezapomniane śnieżne widoki na zachodnie Alpy i Nizinę Padańską.

Jak sama nazwa wskazuje, mieści się tam obserwatorium meteorologiczne im. Królowej Małgorzaty Sabaudzkiej, która przenocowała tam podczas jego inauguracji w 1893 roku.  Aby dotrzeć do schroniska, trzeba przejść 4-5 godzinną trasą biegnącą poprzez lodowiec, ze względu na trudność trasy turystom powinien towrzyszyć doświadczony przewodnik alpinista.

Wyprawa w morze

Dla miłośników morskich podróży proponujemy nietypowy bed&breakfast na luksusowym jachcie Sara o wymiarach 30 m. długości i 7 m. szerokości. Można zamówić rejsy wokół Wenecji i na wyspy dalmackie 1- 2 dniowe lub tygodniowe.
Fisola San Biagio www.sarahcruisevenezia.it

Wakacje w trullo

Masseria Cervarolo daje szansę pomieszkać sobie w prawdziwym trullo w Apulii, czyli małych stożkowych zabytkowych domkach. Autentyczne i komfortowo ale tradycyjnie umeblowane i odrestaurowane pomieszczenia z XVI wieku zadowolą najwybredniejszych turystów.
Masseria Cervarolo – Ostuni (Brindisi), Contrada Cervarolo,14 www.masseriacervarolo.it

W poszukiwaniu nastroju

Hotel Bella ‘MBriana w Neapolu oferuje pokoje oryginalnie i stylowo udekorowane, ze ściennymi malowidłami, każdy w innym klimacie, np. La stanza degli elefanti (pokój słoniowy), Il giardino dell’inverno (ogród zimowy), Safari, Manhatan, Ikebana, i wiele innych.
Hotel de Charme Bella ‘MBriana – Giugliano in Campania (Napoli), via Orsa Maggiore, 1/A www.bellambriana.it

Niesamowita atmosfera w urzekająco malowniczych pokojach o różnorodnej tematyce, których nazwy same mówią o ich dekoracji i klimacie (Alcova, Acquaria, Planetaria, Cupido, Amazzonia, Araba, Impero, Maya, Luna, Lagunablu, Natura, itd), do tego perfekcyjne połączenie nowoczesnej technologii, design, i efektów multimedialnych i komfortowych propozycji wellness sprzyja naprawdę niezapomnianemu wypoczynkowi w Motelu K.
Motel K – Casei Gerola (Pavia), via Valloni, 8  www.motelk.com

Akademie sztuk pięknych

Zasnąć i obudzić się jako integralna część sztuki to marzenie wielu turystów o artystycznej duszy.  Hotel Atelier sul Mare – Muzeum sztuki  nowoczesnej, czyli tzw. art hotel w Mesynie oferuje jedyne w swoim rodzaju pokoje o charakterystycznych nazwach, takich jak: La bocca della verità (gdzie dominują meble artystyczne wyrzeźbione z czerwonej sosny), Il nido (biały wystrój,  półeliptyczne łoże – symbol miłosnego gniazdka, przykryte narzutą przypominającą ptasie piórka), Mistero per la luna (atmosfera skłania do medytacji i refleksji w poszukiwaniu energii orientalnej, równowagi między światłem i materią), i inne ciekawe i symboliczne propozycje.
Hotel Atelier sul mare, Castel di Tusa (Messina), via C. Battisti, 4 www.ateliersulmare.it

Ogromne i pełne żywych kolorów malowidła, rzeźby, prawdziwe dzieła sztuki  w harmonijnym połączeniu z otaczającą naturą tworzą niesamowitą atmosferę hotelu – galerii Residenza d’Arte w Toskanii (Siena) autorstwa malarki, rzeźbiarki i architekta wnętrz, Anny Izzo.Residenza d’Arte .
Torrita di Siena (Siena), Poggio Madonna dell’Olivo www.residenzadarte.com

Tym, którzy chwilowo tylko marzą o oryginalnym urlopie, proponujemy obejrzenie  chociaż wirtualnych  katalogów hotelowych, które na pewno bardzo pobudzą wyobraźnię i zachęcą każdego do ciekawych podróży.

Autor wpisu gościnnego: Agnieszka Barbara Gorzkowska
włoskicafe.blogspot.com

Gdzie jeszcze warto pojechać we Włoszech? Pozostaw komentarz!

Chcesz publikować we Włochy Praktyczny Przewodnik Turystyczny? Napisz!