Park rozrywki we Włoszech

Park rozrywki Gardaland

Nasze wakacje we Włoszech nie muszą zakończyć się na zwiedzaniu wspaniałych zabytków czy na kąpielach w ciepłym morzu. Wiele miast półwyspu Apenińskiego ma do zaproponowania również inne atrakcje, które w szczególności spodobają się małym podróżnikom, ale ci starsi z pewnością też zainteresują się wizytą w jednym z „parco del divertimento”, czyli parków rozrywki.

Włochy to kraj, w którym jest wiele takich miejsc, dlatego też nie da się opisać wszystkich. Poniżej przedstawiam te, które moim zdaniem są najbardziej interesujące.

Mirabilandia

Z pewnością najsławniejszym parkiem rozrywki we Włoszech jest Mirabilandia. Park ten znajduje się w Rawennie w regionie Emilia Romania. Łatwo do niego trafić ponieważ znajduje się blisko zjazdu z autostrady A14 prowadzącej z Bolonii do Ancony. Mirabilandia oferuje wiele atrakcji dla małych dzieci i tych „trochę” starszych ;). Dzieciakom z pewnością spodoba się mała bajkowa kolejka, Santa Fe’ Express, do której mogą wsiąść wspólnie z rodzicami lub la Casa Matta, czyli kręcący się szalony dom. Dla starszych osób, które mają ochotę na dawkę adrenaliny, park proponuje między innymi wieże Discovery i Columbia.

Ta pierwsza zabierze nas na wysokość 60 metrów, skąd można zobaczyć cały park, chociaż widokiem tym nie nacieszymy się zbyt długo, ponieważ nawet nie zdążymy policzyć do 3… a już zaczniemy spadać z ogromną prędkością. Mirabilandia ma w swojej ofercie również dwie kolejki górskie: zeszłoroczna nowość Ispeed oraz trochę starsza Katun.

Park rozrywki Mirabilandia

Mirabilandia we Włoszech

Dzięki pierwszej możemy chociaż trochę poczuć się jak gwiazda Formuły 1, zasiadając w wagoniku w kształcie bolidu. Kolejka osiąga prędkość 100 km/h w 2,2 sekundy, a w najszybszym momencie jedzie 120 km/h. Podczas naszej wyprawy do Mirabilandi możemy spędzić czas na plaży dzięki Mirabilandia Beach. Tutaj również znajdziemy wiele atrakcji między innymi kręcące się zjeżdżalnie.

Cennik Mirabilandii 2011:
Bilet normalny (ważny 2 dni) – 33 euro
Bilet ulgowy (ważny 2 dni) – 27 euro

Włochy Mirabilandia

Rollercoastery w Mirabilandii

Więcej informacji na temat parku oraz atrakcji: www.mirabilandia.it

Italia in miniatura – Park Miniatur w Rimini

Niedaleko Mirabilandi znajduje się również Italia in miniatura (w Rimini). Co prawda ten park nie zaoferuje nam najnowszych kolejek górskich, ale wycieczka po nim może być bardzo ciekawa. W parku miniatur możemy zobaczyć najciekawsze miejsca oraz zabytki ze wszystkich regionów Włoch. Wśród tych najważniejszych możemy wymienić Plac św. Piotra czy Schody Hiszpańskie w Rzymie lub Krzywą Wieżę w Pizie. Atrakcją z pewnością jest wycieczka po kanałach Wenecji w gondoli w wersji „mini”. Park ma również wiele atrakcji dla dzieci między innymi kolejkę dzięki której możemy zobaczyć cały park z góry.

Cennik oraz więcej informacji znajdują się stronie: www.italiainminiatura.com

Park Atlantica – baseny we Włoszech

Kolejnym interesującym parkiem w okolicy jest park Atlantica. Park ten znajduje się
w kolejnym z kurortów Emili Romani – Cesenatico. Z pewnością każdy znajdzie w nim basen idealny dla niego.. większy czy mniejszy, głębszy lub płytszy. Oczywiście są również baseny dla dzieci oraz wiele atrakcji czyli zjeżdżalnie, basen z falą oraz acqua aerobic.

Cennik 2011:
Dorośli: bilet dzienny 19 euro; bilet popołudniowy 16 euro.
Dzieci: bilet dzienny 15 euro; bilet popołudniowy 13 euro.
Park oferuje również karnet wakacyjny: dorośli 65 euro, dzieci 55 euro

Informacje na stronie: www.atlanticapark.it

Gardaland – wodny raj nad Jeziorem Garda

Dla osób lubiących góry i jezioro wspaniałym miejscem na wakacje jest oczywiście Jezioro Garda, największe jezioro Włoch, znajdujące się na północy kraju. Tutaj również możemy znaleźć jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie – Gardaland. Park znajduje się w miejscowości Castelnuovo del Garda. Jako że park znajduje się nad wodą, większość atrakcji, które możemy tutaj znaleźć mają coś wspólnego z wodą, od pontonów (Kolorado Boat) przepływających przez wodne wiry oraz wodospady po kolejki górskie (Fuga de Atlandite), po przejażdżce którymi z pewnością będziemy troszkę mokrzy, ale biorąc pod uwagę włoski klimat, nie jest to żaden problem, a wręcz przeciwnie, miłe ukojenie w upale. Fani kolejek „głową na dół” też znajdą tutaj coś dla siebie – kolejka górska Blue Tornado – przejażdżka na niej naprawdę zapiera dech w piersiach. Atrakcja, która mnie najbardziej przypadła do gustu to Mamutt – nie za duża kolejka, ale bardzo fajna, z ciekawymi wagonikami oraz ogromnym mamutem pośrodku. Gardaland szykuje w tym roku również nowość – Raptor – kolejna kolejka górska, której zapowiedź wideo można zobaczyć już na stronie parku. Jeżeli komuś znudzą się karuzele może wybrać się do innej części Gardalandu czyli SeaLife Acquarium. Jest to miejsce, które z pewnością spodoba się dzieciom, ale również wszystkim tym, których fascynuje podwodny świat. W akwarium można zobaczyć wiele gatunków morskich stworzeń. Nowością w tym roku są „meduzy z bliska”.

Rozrywka we Włoszech - park Gardaland

Jedna z atrakcji parku rozrywki Gardaland

Cennik 2011:
Gardaland:
Dorośli – 36 euro
Dzieci – 29 euro
Gardaland + SeaLife
Dorośli – 39,5 euro
Dzieci – 32 euro
SeaLife
Dorośli – 15 euro
Dzieci – 9,5 euro

Więcej informacji: www.gardaland.it

Acquario di Genova – oceanarium w Genui

Najbardziej znanym akwarium we Włoszech jest Acquario di Genova. Wycieczka, podczas której można zobaczyć ponad 12 tysięcy gatunków zwierząt morskich, trwa około 2,5 godziny. Od 2010 roku w parku można zobaczyć również film 3D na temat żółwi.

Cennik 2011:
Dorośli – 18 euro
Dzieci – 12 euro

Więcej informacji: www.acquariodigenova.it

Etnaland – park rozrywki pod wulkanem Etna

Osoby, które wybierają się na wakacje na Sycylię, mogą odwiedzić park Etnaland. Jest to największy tego typu obiekt w południowych Włoszech. Jego nazwa wzięła się z miejsca, w którym powstał, czyli podnóże wulkanu Etna. Jedną z atrakcji jest podwieszana kolejka, Funivia, z której można podziwiać piękno sycylijskiego wulkanu, a także inne miejsca na wyspie. W parku znajduje się również park wodny z wieloma zjeżdżalniami oraz Crocodile Rapids czyli pościg krokodyla, przed którym ucieka się pontonami przez drogę pełną pułapek i niespodzianek. Część parku zajmuje również wystawa dinozaurów w ich prawdziwych rozmiarach.

Więcej informacji oraz cennik: www.etnaland.eu

We Włoszech znajduje się jeszcze wiele parków rozrywki czy parków tematycznych, obojętnie który region odwiedzimy i czym się interesujemy, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Jakie parki rozrywki odwiedzasz? Daj nam znać w komentarzu!
Masz zdjęcia? Prześlij je na konkurs!

Autor: Asia Bienek