Mały region Valle d’Aosta leży przy granicy z Francją i Szwajcarią. Kuchnia w tym regionie nie ma typowego włoskiego charakteru. Bliższa mieszkańcom Valle d’Aosta (region autonomiczny Włoch) jest sąsiednia Francja aniżeli ich kraj. Mówi się tutaj nawet w dialekcie sabaudzkim, a nie po włosku.
Kuchnia jest prosta – zupy chlebowe, kiełbasy, polenta, wędzony bekon, smażona i duszona wołowina i wieprzowina oraz dziczyzna. Typowa potrawa regionu Valle d’Aosta to ciasto ryżowe z ozorem wołowym.
Rolnictwo i produkcja serów odgrywają w Valle d’Aosta ważną rolę. Duża dostępność łąk w tym regionie stwarza znakomite możliwości dla rozwoju mleczarstwa. Najbardziej znanym serem jest fontina z Aosty. Fontina dojrzewa przeciętnie 3 miesiące. Inne wyśmienite sery to: solignon i toma de Gressoney (oba z doliny Gressoney).
Genepy jest najbardziej znanym wyrobem spirytusowym Valle d’Aosta. Nalewki wyrabia się z alkoholu, cukru, wody oraz z różnorodnych ziół tutaj rosnących, np. z goryczki i bylicy lodowcowej. Świeże zioła nadają wódce piękny, zielony kolor.
Inny napój alkoholowy z tego regionu to winiaki z wytłoczyn winogronowych.