Przeglądając tę książkę zapragnąłem być Napoleonem Bonaparte. Któż bowiem nie zechciałby zostać zesłany na tak piękną wyspę jak Elba? Toskania jest rajem na ziemii, a album „Cuda Toskanii” od Wydawnictwa Dragon udowadnia to na każdej karcie książki.

Zwiedzanie ToskaniiBella Toscana – jeden z najpiękniejszych regionów świata leży oczywiście we Włoszech. Najsłynniejszymi miejscowościami są Florencja, Siena czy Piza. Ale Toskania to nie tylko pełne zabytków miasta, gościnni ludzie, wyśmienita kuchnia i przepyszne wina. Urok regionu tkwi w malowniczych, zapierających dech w piersiach pejzażach, które uwiodą Cię po przejrzeniu albumu.

Łagodny śródziemnomorski klimat, powietrze przepełnione zapachem dojrzałych pomidorów, oliwek, trufli i bazylii w połączeniu z charakterystyczną architekturą wkomponowaną w malownicze pejzaże oraz wyjątkowym bogactwem starożytnych i średniowiecznych zabytków sprawia, że Toskania jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych na świecie.

Niewielkie wioski z kilkoma budynkami. Kamienne domy przy wybrukowanych uliczkach, nieopodal w centrum kościół lub wieża pozostała po średniowiecznych fortyfikacjach. Czerwone dachy pośród zielonych gajów oliwnych, ogrodów i winnic. Z zielenią roślin wyraźnie kontrastują stada białych owiec, które są wypasane na licznych w tym regionie pastwiskach. Piękno toskańskiego krajobrazu na każdym kroku przeplata się z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym tego regionu.

W Toskanii narodził się renesans. Tutaj żyli i tworzyli najwybitniejsi: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Francesco Petrarka i Dante Alighieri.

Poznaj Toskanię lepiej z albumem „Cuda Toskanii. Najpiękniejsze miejsca i zabytki”.
Kupisz go w księgarniach oraz przez Internet.

Książkę możesz również wygrać w naszym nowym konkursie „Moja podróż do Włoch” – zobacz szczegóły!

Zobacz też:

  1. Wyniki konkursu „Moja podróż do Włoch” [książka Cuda Toskanii]
  2. Konkurs „Moja podróż do Włoch” II – wygraj „Cuda Toskanii”!
  3. Seria książek o Toskanii – Ferenc Máté
  4. Przewodnik po Toskanii w promocji w księgarni Bezdroża
  5. Przewodnik po Toskanii