Südtirol to północna prowincja Włoch i południowa część Alp. Południowy Tyrol to niezwykłe połączenie austriackiej kultury i włoskiej radości życia, co razem tworzy specyficzny południowotyrolski styl bycia.

Dolomity Południowy Tyrol
Zobacz Przewodnik narciarski po Południowym Tyrolu

Południowy Tyrol to wspaniałe Dolomity i Dolomiti Superski, czyli siatka tras (1,200 km) i wyciągów narciarskich rozlokowanych w kilku regionach turystycznych, gdzie znajduje się ponad 80 szczytów górskich sięgających 3 000 m n.p.m. Jest to region spełniający wszelkie wymagania co do turystyki zimowej, ale i kulinarnej!

Szusować można po wielu kilometrach tras narciarskich, które nie dość, że są doskonale przygotowane do jazdy, to położone są w najbardziej malowniczych zakątkach Alp. Stoki są o zróżnicowanej trudności, przystosowane zarówno do umiejętności początkującego narciarza, jak i zaawansowanego. Instruktorzy licznych szkółek narciarskich są wysoko wykwalifikowani, zawsze można liczyć na pomoc z ich strony. Gwarantuje to świetny wypoczynek zimowy dla całej rodziny. Dzień w Południowym Tyrolu nie kończy się na odstawieniu nart i regeneracji sił na kolejny dzień białego szaleństwa. Przy dolnych stacjach narciarskich lub czasem na samych stokach organizowane są różne imprezy dla narciarzy, tzw. après ski.

W dolinie Dolomiti Superski korzystać możemy ze specjalnego systemu skipassów „Dolomiti chip-card”, a dzięki ich opcji “ski-performance” mieć dostęp do wszystkich statystyk dotyczących wyczynów na stokach.

Aby wybrać się na zimowe wakacje najwygodniej skorzystać z oferty biur podróży, które współpracują z tamtejszym regionem, wśród nich wymienić możemy:
Otium
Neckermann
TUI
VolareTravel
ALPE
Wygoda Travel

Można też wybrać się do Południowego Tyrolu na własną rękę. Podróż autem trwa od 11 do 15 godzin. Z Warszawy najlepiej kierować się autostradą kolejno na Poznań, Berlin, Monachium, Innsbruck i przełęcz Brenner. Z Krakowa najlepiej jechać przez Tychy, Brno, Wiedeń, Salzburg, Innsbruck i przełęcz Brenner. By korzystać z austriackich autostrad konieczne jest wykupienie winiety – koszt dziesięciodniowej to ok. 8 euro. Taką samą kwotę należy zapłacić również za przejazd w jednym kierunku przełęczą Brenner.

Sprawdź tutaj oferty hoteli w Południowym Tyrolu >>