Tegoroczny karnawał w Wenecji odbędzie się pod hasłem VIVA I COLORI, czyli ŻYJ KOLORAMI. Wydarzenie będzie miało miejsce między 26 stycznia, a 12 lutego 2013. Jeżeli jeszcze nie macie planów na ten czas to może warto pomyśleć o kilkudniowym wypadzie do Wenecji!

Wenecja jest jednym z najbardziej kolorowych miast świata. Od przepięknych monumentów, przez wspaniałe dzieła sztuki, aż po kolory wody przepływającej kanałami Laguny Weneckiej, mamy do czynienia z bogatą paletą barw.

Wenecja Karnawał 2013

Maska to element charakterystyczny dla weneckiego karnawału

Tegoroczny Karnawał w Wenecji będzie bardzo kolorowym wydarzeniem, ponieważ, jak mówią organizatorzy, każdy kolor wzbudza pewne emocje, które odpowiadają za nasz stan umysłu. Kolory oddziałują na ducha Karnawału, dzięki niekończącej się różnorodności barw oraz liczbie masek na twarzach każdego z uczestników. Piękno, tak jak kolory, znajduje się w oczach osób, które na nie spoglądają.
I taki jest właśnie Karnawał, gdzie wszystko jest dozwolone w imię czasowej zmiany ról. Maski, które są symbolem Karnawału, są wyrażeniem wolności, która panuje podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Kolory, ze swoimi odcieniami oraz głębią nasycenia, kreują metaforyczny charakter wydarzenia, symbolizując różnorodność ludzi.
Doświadczenie koloru jest pewnego rodzaju doświadczeniem kulturalnym: każda tradycja religijna czy mitologiczna ma wiele kolorowych skojarzeń. Również Karnawał to festiwal kultury, zwłaszcza ten w Wenecji, pierwszej kosmopolitycznej metropolii Europy.
Jak zwykle, wraz z oficjalnymi wydarzeniami zawartymi w kalendarzu, równolegle odbędzie się wiele mniejszych imprez, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wśród najważniejszych wydarzeń znajdują się pokazy łyżwiarstwa, wystawienie opery „La Traviata” – w hołdzie dla jej autora Giuseppe Verdi, wycieczka gondolami po kanałach Wenecji w strojach z epoki oraz konkurs na najpiękniejszą karnawałową maskę.
Więcej informacji na temat tegorocznego karnawału w Wenecji znajdziecie na jego oficjalnej stronie:
www.carnevale.venezia.it

Jeżeli lubicie dobrą zabawę, w szampańskiej atmosferze, w towarzystwie kilkutysięcznego tłumu to karnawał w Wenecji 2013 jest z pewnością dla Was!

Asia Bienek

PS. Jeśli będziecie w Wenecji lub byliście, pochwalcie się swoimi fotkami. Czekamy na informacje >>

Wenecja Przewodnik

Kanały Wenecji